Konferans Katılım Desteği

3.Türkiye Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı'na genç katılımcıların sayısının arttırılması arzulanmaktadır. Kayıt ücretleri, yol, gündelik destekleri için aşağıdaki bilgiler hazırlanmıştır:

1) Kayıt ücreti konusunda destek için; TDMD üyelerine (tam üyelere ve öğrenci üyelere), belirtilen "Kayıt" ücretleri üzerinden ekstra %25 indirim uygulanacaktır. Derneğe yeni üye olmak isteyen katılımcılar için 2015 yılı üyelik aidatları; tam 50 TL, öğrenci 25 TL olarak belirlenmiştir. Üyelik Başvuru Formu'na www.tdmd.org.tr adresinde yer alan "TDMD DERNEK YÖNETİM SİSTEMİ" linkinden ulaşabilirsiniz. Banka hesap bilgilerini öğrenmek için tıklayınız.

2) Yol, gündelik desteği için kendi kurumunuzdan/üniversitenizden yolluklu-gündelikli görevlendirme talep edebilirsiniz.

3) Tübitak'ın "2224-B - Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılım Desteği" programına başvuruda bulunabilirsiniz. Bildiri/poster sunumu yapacak olan genç araştırmacıların (35 yaş ve altı) yol, konaklama ve etkinlik katılım ücreti için Tübitak kısmi destek sağlamaktadır. 3TDMSK Düzenleme Kurulu, bu destekten faydalanmak isteyen katılımcıların 28 Ağustos 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar eBideb üzerinden başvuru yapabilmelerini sağlamak amacıyla, Tübitak'ın belirlediği formatlara uygun tüm belgeleri gönderecektir (örneğin; etkinlik katılımcı listesi, katılımcıya gönderilecek kabul yazısında; etkinliğin hakemli veya düzenli yapılıyor olduğunu, en az 2 hakem değerlendirmesinden geçtiğini, hakem raporlarının dikkate alınması gerektiğini belirten ibareler yer alacaktır).

4) Kurum/üniversite/Tübitak-2224B seçenekleri dışında hiç bir kurumdan seyahat desteği alamayanlar için 3TDMSK Düzenleme Kurulu, Tübitak'ın bir başka destek programına başvuruda bulunacaktır. Bu program "2223-B Yurtiçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği" programıdır. Başvurunun 7 Ağustos 2015 tarihinde tamamlanacağı öngörülmektedir. Ancak söz konusu programın "Genel Bilgi --> Destek Miktarı ve Ödeme Koşulları" sekmesinde de görüleceği üzere, seyahat desteği verilecek katılımcı sayısı son derece sınırlı (yurtiçi + yurtdışı toplam en fazla 3 kişi) olduğu gibi, destek başvurusunun kabul edileceği de garanti değildir. Bu destek kapsamında; Yurtiçi geliş/dönüş: 300TL/Kişi; Yurtdışı geliş/dönüş: 1.500 Dolar/Kişi tutarında bir ödeme yapılmaktadır. Tübitak 2223-B seyahat desteğinden faydalanmak isteyenlerin, 3-6 Ağustos 2015 tarihleri arasında tdmsk2015@tdmd.org.tr adresine, gerekçeli açıklamada bulunan bir eposta göndermeleri gerekmektedir. 3TDMSK Düzenleme Kurulu, yapılacak başvuruları değerlendirmeye alacaktır.