Konferans Hakkında

ÜÇÜNCÜ TÜRKİYE DEPREM MÜHENDİSLİĞİ VE SİSMOLOJİ KONFERANSI’NIN AMACI

Depremler can ve mal güvenliğinin başlıca tehditlerinden birisi olarak ülkemiz gündeminin en önemli konularından birisini oluşturmaktadır. Deprem tehlikesi ülkemizin büyük bölümünü ilgilendirmektedir. 3.Türkiye Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı (3TDMSK)’nın başlıca amacı ülkemizde bu konuda çalışan herkesi kurum ve meslek ayrımı gözetmeden, kolaylıkla katılabileceği bir bilim ortamında bir araya getirmektir.

Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği (TDMD), söz konusu konferanslarının iki yılda bir düzenlenmesini ve her defasında ayrı bir kentte yapılmasını temel bir prensip olarak kabul etmiştir.

Üçüncüsü İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 50’den fazla üniversite, kurum ve kuruluşun katılımı ile gerçekleştirilecek olan bu konferansta paralel oturumlar düzenlenerek sunuşlar ve tartışmalar yapılacaktır. Her oturum belirli bir tema üzerinde yoğunlaşacaktır. Oturumlarda “çağrılı konuşmacı” ve “davetli konuşmacı” ayrımı yapılmayacak, Bilim Kurulu tarafından bildirisi ve sunuş yapması uygun bulunan herkese, araştırma bulgularını sunması için eşit fırsat verilecektir.

KONFERANS ANA TEMALARI

Yer Bilimleri

Mühendislik Sismolojisi

Deprem Mühendisliği

Kentsel Riskler ve Afet Yönetimi

ÖZEL OTURUMLAR

İzmir'in Deprem Tehlikesi

İzmir ve Kentsel Dönüşüm

 

Davet mektubu [ pdf ]

Konferans broşürü [ dış kapak ] [ iç kapak ]

Konferans posteri [ jpeg ]


Konferans Yeri:

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü

DESEM Konferans Merkezi ( http://desem.deu.edu.tr )

Cumhuriyet Bulvarı, No: 144

Alsancak 35210 İzmir

 

DESEM Google Earth koordinat:

N38.430698 E27.137481 (derece)

 
Ulaşım ve diğer yararlı bilgiler Programlar sekmesi altında yer almaktadır.