Kazananlar

2023 YILI ÖDÜLLERİ

2023 yılı Bilim ve Teşvik Ödülleriyle ilgili olarak; 30 Haziran 2023 tarihine kadar yapılan başvurular Ödül Jürisi tarafından değerlendirilmiş, gelen başvurular içerisinden Deprem Mühendisliği ve Sismoloji alanındaki çalışmaları nedeniyle Araştırma Teşvik Ödülü verilmesine layık görülen bir aday belirlenmiştir. Bilim Ödülü için değerlendirmeye uygun aday belirlenememiştir.

Ödül Jürisi tarafından yapılan değerlendirmeler ışığında başvuruda bulunan adaylardan Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Doktora öğrencisi Kaan Yünkül, Araştırma Teşvik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Ödül töreni, Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği’nin himayesinde Antalya'da Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ev sahipliğinde 6-10 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenmiş olan 7. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı’nın açılış töreninde (6 Kasım 2023) Xanadu Kongre Merkezinde yapılmış ve ödül adayımıza takdim edilmiştir.

Ödüle layık görülen adayımızı Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği adına yürekten kutluyor, bilimsel başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

2021 YILI ÖDÜLLERİ

2021 yılı Bilim ve Teşvik Ödülleriyle ilgili olarak; 30 Haziran 2021 tarihine kadar yapılan başvurular Ödül Jürisi tarafından değerlendirilmiş, gelen başvurular içerisinden Deprem Mühendisliği ve Sismoloji alanındaki çalışmaları nedeniyle Araştırma Teşvik Ödülü verilmesine layık görülen adaylar belirlenmiştir. Bilim Ödülü için başvuruda bulunulmamıştır.

Ödül Jürisi tarafından yapılan değerlendirmeler ışığında başvuruda bulunan adaylardan Erzurum Atatürk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Çağlar Özer ve Başkent Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Fırat Soner Alıcı, Araştırma Teşvik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Ödül töreni, Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği’nin himayesinde Gebze’de Gebze Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ev sahipliğinde 13-15 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenmiş olan 6. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı’nın açılış töreninde (13 Ekim 2021) Kongre ve Kültür Merkezi’nde (KKM) yapılmış ve ödüller adaylarımıza takdim edilmiştir.

Ödüle layık görülen adaylarımızı Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği adına yürekten kutluyor, bilimsel başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

2019 YILI ÖDÜLLERİ

Ödüllerin ilk verildiği dönem olan 2019 yılında ödül kazanan araştırmacıların isimleri aşağıda verilmiştir. Araştırmacılar ödüllerini Ankara ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde 8-11 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenmiş olan 5. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı sırasında düzenlenen bir törenle almışlardır.

Ödüle layık görülen araştırmacılarımızı Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği adına yürekten kutluyor, bilimsel başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

Doç. Dr. Mustafa Abdullah Sandıkkaya
Hacettepe Üniversitesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü

Dr. Özlem Karagöz
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Jeofizik Mühendisliği Bölümü