Türkiye Temsiliyeti

2009 yılında kurulan Derneğimizin ismine “Türkiye” ibaresinin ilave edilmesi için yapılan başvuru 5 Ağustos 2011 tarihli İçişleri Bakanlığı oluru ve Ankara Valiliğinin 18 Ağustos 2011 tarih ve 4367 sayılı yazısı ile onaylanmıştır. Bu tarihten itibaren TDMD alanında “Türkiye” ibaresiyle temsil etme hakkı kazanmıştır. Aşağıda ilgili resmi yazılar yer almaktadır.

TÜRKİYE TEMSİLİYETİ RESMİ YAZILAR

Derneğimiz, ülkemizi Uluslararası Deprem Mühendisliği Birliği (IAEE) nezdinde temsil etmektedir. IAEE, dünya çapında deprem mühendisliği alanında çalışan bilim insanlarını ve uzmanları bir araya getirmeyi amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyondur. IAEE, her dört yılda bir dünyanın tüm ülkelerinden araştırmacıların bilimsel çalışmalarını sunup paylaştığı Dünya Konferansları (WCEE) düzenlemektedir. Derneğimiz söz konusu Dünya Konferansları sırasında toplanan IAEE Genel Kurulu’na Türkiye adına delege göndermektedir.

IAEE’de Türkiye’nin derneğimiz tarafından temsiliyeti ile ilgili daha fazla bilgi için IAEE web sitesini ziyaret edebilirsiniz (https://www.iaee.or.jp/organization/delegates.html).