TDMD Bilim ve Teşvik Ödülleri


TÜRKİYE DEPREM MÜHENDİSLİĞİ DERNEĞİ BİLİM VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ

Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği (TDMD) olarak 2019 yılı itibari ile Bilim ve Teşvik Ödülleri vereceğimizi duyurmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Bu bağlamda sizlerden, kurumunuz bünyesindeki ilgililere ve akademik çevrenize programın duyurularak katılımlarının sağlanmasını rica ederiz.

Bilim ve Teşvik Ödülleriyle ilgili olarak detaylı bilgilendirmeler, Ödül Yönetmeliği ve Başvuru Formu ve Afiş Görseli aşağıda verilmiştir.

PROGRAMIN AMACI

Seçkin bilim insanlarının ve uygulamacıların deprem mühendisliği ve sismoloji alanlarındaki araştırma ve uygulama çalışmalarını değerlendirmek, bu alanlardaki çalışmaları desteklemek ve genç kuşakları özendirmek amacıyla Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansıyla eş zamanlı olarak Bilim Ödülü (1 kişi) ve Araştırma Teşvik Ödülü (2 kişi ) verilecektir.

KİMLER BAŞVURABILIR?

Bilim Ödülü: Ülkemizde veya uluslararası alanda yaptığı çalışmalarla deprem mühendisliği ve sismoloji bilimlerine önemli katkılarda bulunmuş hayattaki Türk uyruklu bilim insanlarına verilir.

Araştırma Teşvik Ödülü: Yaptığı çalışmalarladeprem mühendisliği ve sismolojibilimlerinegelecekte önemli katkılarda bulunabilecek nitelikte, Türkiye’de ikamet eden veya mesleki çalışmalarını ağırlıklı olarak ülkemizdeki kurumlarda görevliyken gerçekleştiren ve ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşından gün almamış bilim insanlarına ve araştırmacılara verilir.

NASIL BAŞVURULUR?

Ödüllere ilişkin olarak Yönetmelik ve Başvuru Formu aşağıdaki linklerde yer almaktadır. İlgili başvuru formunu doldurularak, 31 Mayıs tarihinden önce TDMD adresine basılı ve elektronik posta olarak ulaştırılması gerekmektedir.

Adres: Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği,
Atatürk Bulvarı , No:151 / 507 , Batı Han, Bakanlıklar-Ankara
E-posta: tdmd@tdmd.org.tr

ÖDÜL YÖNETMELİĞİ

BAŞVURU FORMU 

AFİŞ GÖRSELİ

2021 BİLİM VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU