TDMD 2021 Bilim Ve Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu
18.10.2021

TDMD BİLİM VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ
ARAŞTIRMA TEŞVİK ÖDÜLLERİNİ KAZANAN ADAYLAR

Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği (TDMD) olarak 2019 yılı itibari ile Bilim ve Teşvik Ödülleri vereceğimizi duyurmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Seçkin bilim insanlarının ve uygulamacıların deprem mühendisliği ve sismoloji alanlarındaki araştırma ve uygulama çalışmalarını değerlendirmek, bu alanlardaki çalışmaları desteklemek ve genç kuşakları özendirmek amacıyla Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği tarafından Bilim Ödülü (1 kişi) ve Araştırma Teşvik Ödülü (2 kişi) verilmesi planlanmıştır.

Bu yıl ikincisi verilecek olan Bilim ve Teşvik Ödülleriyle ilgili olarak detaylı bilgilendirmeler Derneğimiz web sayfası kanalıyla ve ilgili kurum ve üniversitelere posta ve e-posta yoluyla duyurulmuştur. 30 Haziran 2021 tarihine kadar yapılan başvurular Ödül Jürisi tarafından değerlendirilmiş, gelen başvurular içerisinden Deprem Mühendisliği ve Sismoloji alanındaki çalışmaları nedeniyle Araştırma Teşvik Ödülü verilmesine layık görülen adaylar belirlenmiştir. Bilim Ödülü için başvuruda bulunulmamıştır.

Ödül Jürisi tarafından yapılan değerlendirmeler ışığında başvuruda bulunan adaylardan Doç. Dr. Çağlar Özer ve Dr. Öğr. Üyesi Fırat Soner Alıcı Araştırma Teşvik Ödülü’ne layık görülmüştür.

Ödül töreni, Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği’nin himayesinde ve bu yıl Gebze’de Gebze Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün 13-15 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenen 6. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı’nın açılış töreninde (13 Ekim 2021) Kongre ve Kültür Merkezi’nde (KKM) yapılmış ve ödüller adaylarımıza takdim edilmiştir.

Ödüle layık görülen adaylarımızı Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği adına yürekten kutluyor, bilimsel başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.
 
Saygılarımızla,
TDMD Yönetim Kurulu